13.06.2022

Komentované procházky libereckou čtvrtí Perštýn

Městské informační centrum každoročně pořádá ve spolupráci s Komunitním střediskem Kontakt letní komentované procházky Libercem. Letos naši průvodci z Dobrovolnického centra AMIKUS zájemce provedou pozoruhodnou libereckou čtvrtí – Perštýnem, která získala neopakovatelný půvab především díky výstavbě Liebiegova městečka na popud bohatého rodu textilních baronů.

Ostatně tento okruh jsme nevybrali náhodou. Vždyť letos je to rovných 220 let, kdy se ve východočeském Broumově narodil Johann Liebieg, který se později v Liberci neuvěřitelnou pílí a obchodním talentem vypracoval mezi nejvýznamnější průmyslníky Rakouska‑Uherska. Liebiegové se velkou měrou podíleli na výstavbě reprezentativních budov ve městě, byli štědrými mecenáši a významně působili i v sociální oblasti. Více než 100 let tento rod textilních baronů spoluutvářel dějiny města a zásadním způsobem se zapsal do jeho historie.

A právě na Perštýně, v kopcovitém terénu protkaném historickými domky, se můžete vydat po jejich stopách na komentovaných procházkách, které se konají od června do září,  každý čtvrtek od 16 hodin. Procházka trvá přibližně 2 hodiny a uskuteční se za každého počasí. Sraz účastníků se zakoupenou vstupenkou (prodej v infocentru nebo na www.evstupenka.cz) je na zastávce MHD Mlýnská.

Věříme, že letošní prohlídky budou mít opět úspěch a naši průvodci vám při vyprávění o zajímavé historii Perštýna ukáží nejen místa oblíbená, ale i nejedno málo známé zákoutí.

 

Vstupenky na komentovanou procházku: Perštýn známý, neznámý

Malá ochutnávka Perštýna – aneb co také na komentované  procházce uvidíte

Videoprocházka Libercem po stopách Liebiegů

 

Nastavení cookies