13.10.2013
Karel Horník

Specialisté na choroby ušní, nosní a krční se poučili o historii radnice

Hosté 12. česko-německých ORL dnů, které se uskutečnily v pátek a sobotu v Severočeském muzeu v Liberci, obdivovali prostory liberecké radnice a seznámili se s její historií. /FOTOGALERIE/

Po dvou letech se opět na českou půdu vrátila významná mezinárodní akce, Česko-německé ORL dny. Na jejich už 12. ročník se sjeli v pátek a sobotu 11. a 12. října specialisté na léčbu chorob ušních, nosních a krčních z několika zemí. Zkušenosti i novinky v oboru otorinolaryngologie si předávali v libereckém Severočeském muzeu a v rámci konference, kterou organizovala Krajská nemocnice Liberec, navštívili také historickou radnici.

V obřadní síni popřáli hostům konference hodně úspěchů do další práce náměstek primátorky Jiří Šolc a náměstkyně libereckého hejtmana Zuzana Kocumová. Lékaři a další specialisté ORL se na radnici seznámili s její historií a prošli si vedle obřadní síně také další její prostory.

Letošního ročníku se zúčastnili nejen přední odborníci z obou jmenovaných zemí – profesor Karl Hörmann, profesor Jan Betka, profesor Viktor Chrobok, ale také například profesor Kwang Hyun Kim z jihokorejského Soulu.

Text a foto: Zuzana Minstrová

 

 

 

 

 

 

 

Nastavení cookies