25.01.2019

Liberečané se zapojí do péče o město

Od února se Liberečané mohou aktivně zapojit do zvelebování Liberce. To znamená, že mohou liberecký magistrát upozorňovat například na černé skládky, rozbité silnice, výtluky, prohlubně chodníků a podobně. Město k tomuto účelu pořizuje aplikaci s názvem Marushka Photo

 

 „Pořádek ve městě je naše volební priorita. Občané mohou hlásit, kde a co je v nepořádku. Umožní jim to jednoduchá aplikace v jejich chytrém telefonu,“ popisuje Jiří Šolc, náměstek primátora pro technickou správu a informační technologie. Díky ní se dostanou zprávy od lidí o problémech ve městě okamžitě ke kompetentním úředníkům. „To přispěje k rychlejšímu odstraňování podnětů, “ vysvětluje primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Radnice pro přívětivější přístup k řešení veřejného pořádku využije aplikaci Marushka Photo. Důvodem je skutečnost, že městu slouží tento mapový portál i pro jiné záležitosti. „Logicky to tak na sebe pěkně naváže“, dodává náměstek Jiří Šolc.

Nový pomocník pro občany i radnici začne fungovat od 4. února 2019.  Aplikace je určená pro systémy Windows, Android a iPhone a do telefonu si ji lze stáhnout běžným způsobem. „Výhodou je stálá kontrola o stavu nahlášených podnětů ve veřejné mapě. Všichni účastníci tak neztratí přehled o aktuální situaci,“ dodává náměstek Jiří Šolc.

Pro telefon s Androidem stahujte na Google Play.

Nastavení cookies