20.07.2020
Jan Král

Bývalý skautský srub bude sloužit lesní školce

Bývalá lesní školka s dřevěným srubem v lesích nad Lidovými sady, kterou před desítkami let postavili skauti, opět ožije.

Rada města schválila pronájem spolku LESpolek. Ten tady v podstatě obnoví původní využití. Náměstek primátora Jiří Šolc spolu s ředitelem Městských lesů Liberec v pátek předali tuto nemovitost do užívání.

„Jsem rád, že srub a jeho okolí získají pro svoji činnost tyto skvělé mámy. Poznávání lesa, jeho chutí a vůní je pro nás tak přirozené a je fajn vidět, že se najdou lidé, kteří toto budou předávat dětem,“ řekl náměstek Jiří Šolc.

Jde o aktivity pro předškolní děti ve věku 3–6 let. Jedná se dětskou skupinu, kde děti jsou stále v přírodě za každého počasí a ročního období.

Stav srubu je neutěšený. Spolek ještě před podepsáním smlouvy společně s Městskými lesy objekt vyklidil a vyčistil. „Je jisté že spolek čeká ještě mnoho práce, zatím to je prakticky neobyvatelné. Osobně jim držím palce a pokud to půjde, budeme jim nápomocni,“ doplnil náměstek.

„Jsem rád, že se konečně našla organizace, která bude objekt bývalé lesní školky smysluplně využívat. Nechtěli jsme dopustit, aby si daný areál někdo pronajal pro své soukromé rekreační potřeby. Práce s dětmi v přírodě a o přírodě je dnes velmi důležitá a o to víc, když se dnes opět na přírodu zapomíná především s finanční pomocí například do zadržování vody v krajině či na boj s kůrovcovou kalamitou,“ dodává ředitel Městských lesů Liberec Jiří Bliml.

Nastavení cookies