13.12.2019

Adventní čas

Libercem poslední měsíc hýbe téma zdražení odpadů, na internetových diskusích probíhají souboje, jestli je adventní kolo na náměstí vhodné, či ne. Původně jsem se chtěla vyjádřit k jednomu z těchto témat, ale vzhledem k množství negativních věcí, které jsem si přečetla, se jimi v adventním čase již nechci více zabývat.

Máme před sebou nejhezčí svátky v roce, kterým předchází advent. Doba, kdy bychom si měli udělat čas, trochu se zastavit a potkat se s lidmi, které máme rádi. V dnešní době se tento čas bohužel mění na běh za úklidem, dárky a nákupy a lidé jsou ještě více agresivní než během roku. Do jisté míry chápu hospodyňky, co chtějí mít naklizeno a navařeno. Nejsem jiná.

Advent je pro mě osobně dobou otevřených srdcí a dobou, ve které se plní přání. Sama si již několikátý rok, speciálně před Vánoci, vybírám příběhy z kapitoly „těžší životní osud“ a snažím se pomáhat. Maličkostmi, dobrým slovem, návštěvou u osamělých seniorů. Když posloucháte nelehké osudy jiných lidí, říkáte si, že kolikrát řešíme malichernosti. A jsem ráda, že mám kolem sebe spoustu přátel, co pomáhají se mnou. Za ten pocit to stojí. 

Za ten pocit stojí i na chvíli se zastavit. Zkuste to. Je škoda v tom předvánočním běhu vynechat např. poslech jednoho z mnoha koncertů na náměstí před radnicí. Třeba se svařákem v ruce. V klidu a pohodě, v kruhu svých blízkých a přátel. Však on ten úklid neuteče.

Milí Liberečáci, 
za sebe i celý klub ODS vám přeji především klidné a spokojené svátky vánoční a do nového roku 2020 hlavně zdraví, štěstí, pohodu a splněná přání.

 

Nastavení cookies