22.11.2018
Jan Král

Nové vedení města už řeší bazén

Záchrana bazénu. I tohle téma mělo den po svém zvolení na programu nové vedení města.


Po prohlídce zázemí a technologií bazénu se primátor Jaroslav Zámečník, jeho náměstci a radní seznámili s variantami řešení revitalizace bazénu. Chtějí si sjednotit pohled na finální řešení, které bude v budoucnosti zvoleno.

Liberecký bazén je pro většinu Liberečanů neodmyslitelnou součástí města. Jeho návštěvnost je jednou z nejvyšších v Čechách a navštíví jej ročně na 350 tisíc lidí. Bazén využívají i sportovní kluby, školy i školky.

Přestože pro návštěvníky a sportovce nabízí stále velmi kvalitní a nadstandardní služby, a to především díky inovacím a moderním technologiím, které například umožňují mnohem nižší používání chlóru, je samotné technické zázemí bazénu již ve vážném a nevyhovujícím stavu. Kompletní rekonstrukce je proto nezbytná a je prioritní investicí města.

Třiatřicet let starý plavecký bazén doposud neprošel generální opravou, přestože některé původní technologie a konstrukce jsou už dávno za hranicí své životnosti. Kritický je stav vzduchotechniky, střechy a obvodového pláště. Naléhavá je i oprava nosných konstrukcí, elektroinstalace, rozvodů vody a kanalizace.

 

Nastavení cookies