07.11.2014
Jan Král

Na Austrian Aerobic Open 2014 bronz pro Kristýnu Bernátovou a juniorské trio

O uplynulém víkendu se v Rakousku v horském městečku Bad Ischl uskutečnil již 13. ročník prestižního mezinárodního závodu Austrian Aerobic Open 2014.

Soutěže se zúčastnilo přes 200 závodníků z celkem 10 zemí - AUT, BUL, BLR, CZE, EST, GER, HUN, ISR, RUS a SVK. Českou republiku a Sport Aerobic Liberec - oddíl gymnastického aerobiku z Aerobic centra na sídlišti Kunratická a nově i ze Sport centra v Pavlovicích, zde pod vedením trenérek Heleny Niklové a Barbory Svatošové úspěšně reprezentovalo celkem 10 závodnic, které se představily ve všech čtyřech věkových kategoriích.

V kategorii dospělých jednotlivkyň byla opravdu světová konkurence, jelikož Rakousko zde reprezentovala letošní Mistryně světa z MS v Mexiku – domácí závodnice Lubov Gazov, která zvítězila jak v kvalifikaci, tak ve finále. V kvalifikaci se hned za ní umístila liberecká reprezentantka ČR Kristýna Bernátová, která postupovala do finále ze 2. místa. Ve finále však kvůli menší chybě bohužel nestačila na výkon druhé reprezentantky Rakouska Michelle Sieberer. Kristýna tak ve finále obsadila i tak skvělé 3. místo a získala bronz!

Mezi juniory probíhaly největší boje mezi závodníky z RUS, BUL a HUN, mezi kterými se svým skvělým technickým i uměleckým předvedením naprosto neztratily další liberecké závodnice Aneta Chlumská, Markéta Fléglová a Barbora Dvořáková. Toto trio si ve finále zaslouženě vybojovalo bronzovou medaili, když je se známkou přes 18b dělily od vítězství pouhé tři desetinky bodu. Vítězkami se staly nakonec závodnice z BUL a druhé bylo RUS.

Aneta Chlumská a Markéta Fléglová ještě reprezentovaly ČR v kategorii jednotlivkyň. V silné mezinárodní konkurenci 20 závodnic se Markéta Fléglová umístila na výborném 12. místě a Anetě Chlumské se podařilo i přes velké zdravotní potíže způsobené úrazem při tréninku těsně před startem postoupit do finále z 8. místa. Ve finále pak s naprosto čistě předvedenou závodní sestavou Aneta obsadila se známkou 18,2b skvělé 4. místo, hned pod stupínky vítězů.

Pro všechny tyto reprezentantky je to další obrovská zkušenost, kterou jistě uplatní v následujících letech při reprezentaci ČR třeba opět i na ME a MS.

Sport Aerobic Liberec ještě reprezentovaly starší a mladší žákyně. V kategorii trojic starších žákyň se do finále probojovalo a obsadilo opět ve velmi kvalitní zahraniční konkurenci pěkné 6. místo trio ve složení Simona Vykoukalová, Sabina Drapáková a Markéta Kosejková. Další finále si vyzkoušely starší žákyně v kategorii skupin, kde se výše uvedené trio společně s Veronikou Smetaníkovou a Karolínou Rozkovcovou umístily na 5. místě. A všechna tato děvčata doplněná o mladší žákyni Sabinu Vykoukalovou obsadily ještě krásné finálové 5. místo v kategorii dance aerobiku. Mezi jednotlivkyněmi se tentokrát nejlépe z libereckých umísila na 17. místě Veronika Smetaníková.

Všem závodnicím patří veliká gratulace k dalšímu úspěšně absolvovanému mezinárodnímu závodu a všem přejeme mnoho dalších sportovních i osobních úspěchů.