Participativní rozpočet

Chcete vylepšit své okolí? Máte nápad? Sem s ním! Dáme vám na to 10 milionů korun

Už počtvrté město Liberec zapojuje občany do vylepšování míst ve veřejném prostoru. Participativní rozpočet je skvělý nástroj, pomocí kterého rozhodujete o tom, jak radnice naloží s částí svých peněz.

Návrhy podávejte na www.tvorimeliberec.cz

Zapojte se do proměny města, a pojďte tak společně tvořit a vylepšovat místa, kde rádi žijete.

Od 1. dubna do posledního května 2024 můžete podávat své návrhy na úpravy veřejného prostoru v Liberci. Vyčleněná částka bude využita v období dvou let po skončení hlasování, případně bude převedena do rozpočtu následujícího roku s tím, že musí být vynaložena na návrhy občanů.

Nejjednodušší cesta, jak podat návrh, je elektronicky na webu www.tvorimeliberec.cz, případně můžete navštívit podatelnu při vstupu do radnice, kde jsou k dispozici papírové formuláře. Případně si můžete formuláře stáhnout z webu a odevzdat osobně. Na webu najdete veškeré informace a kontakty i pro případnou konzultaci jednotlivých nápadů na vylepšení města a života v něm.

„Těší mě neutuchající zájem Liberečanů o participativní rozpočet. Vzhledem k velkému počtu projektů, které lidé loni přihlásili, jsme se rozhodli navýšit částku na rovných 10 milionů korun. Opět jsou 3 kategorie – supervelký projekt do 2 milionů korun, velké projekty do 1 milionu korun a malé projekty do 400 tisíc korun,“ komentuje Jan Hruška, náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21.

Aktuality

Liberečané rozhodli o 8 milionech  z participativního rozpočtu

Liberečané rozhodli o 8 milionech z participativního rozpočtu

Liberečané formou veřejného hlasování rozhodli, kam město v příštím roce investuje 8 milionů korun v rámci takzvaného Participativního rozpočtu. Během října lidé měli možnost vybírat z 28 navrhovaných projektů.

Více »

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Od neděle 1. října probíhá hlasování třetího ročníku participativního rozpočtu. Až do 30. října 2023 můžete rozhodnout o projektech, které vylepší vaše okolí a život v Liberci.

Více »

Chcete vylepšit své okolí? Dáme vám 8 milionů korun

Chcete vylepšit své okolí? Dáme vám 8 milionů korun

Participativní rozpočet je skvělý nástroj, pomocí kterého rozhodujete o tom, jak radnice naloží s částí svých peněz.

Více »

Druhý ročník participativního rozpočtu  zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítěze. Uspělo 11 projektů

Statutární město Liberec zná výsledky druhého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Liberec. Liberečané rozhodli o 11 projektech, které město v následujících měsících zrealizuje.

Více »

Město realizuje první projekty  podle občanů

Město realizuje první projekty podle občanů

Květnatý kruhový objezd si přáli občané města Liberce, když na začátku letošního roku hlasovali pro projekty v participativním rozpočtu. Ten proběhl poprvé a město na jeho první ročník vyčlenilo 5 milionů korun. Projekt výsadby kruhového objezdu trvalkami, růžemi a travinami u terminálu MHD ve Fügnerově ulici získal 327 pozitivních hlasů.

Více »

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město bude v následujících měsících realizovat.

Více »

My všichni Tvoříme Liberec!

My všichni Tvoříme Liberec!

Liberečané poslali své návrhy do prvního ročníku Participativního rozpočtu. To znamená, že si sami vybrali místa, objekty nebo nápady pro vylepšení prostředí, kde žijí. Teď už je na řadě výběr těch, které město zrealizuje.

Více »

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Od čtvrtka 11. června probíhá hlasování o projektech, které vylepší vaše okolí a město Liberec. Vybírat můžete z 29 návrhů, které jste podali přímo vy, Liberečané!

Více »

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Chcete zkrášlit své okolí nebo máte návrh, který by zlepšil život v Liberci? Máte vlastní nápad? Tak pojďme Tvořit Liberec. Jen vy rozhodnete o tom, kam půjdou peníze z části rozpočtu.

Více »

Aktuální stav projektu

leden - únor 2022      Podávání návrhů projektů občany
květen 2022               Prezentace návrhů
červen 2022               Hlasování o projektech


Kontakt

Helena Gajdošová
koordinátorka PaR
gajdosova.helena@magistrat.liberec.cz

Nastavení cookies